YEŞİLYAKA KORUSU: EN BÜYÜK SERVET, DOĞA…

İSTANBUL’DA DOĞAYLA İÇ İÇE BİR YAŞAM

Zihninizi ve bedeninizi dinlendirebileceğiniz, yeşilin kalbine dokunarak enerjinizi tazeleyebileceğiniz, doğaya hayranlık duyacağınız, ertesi gün için güç toplayıp şarj olacağınız bir yer düşünün. Derin bir nefes alın ve orman havasını içinize çekin. 3 bin 600 metrekarelik Yeşilyaka Korusunda, İstanbul’un içinde doğayla baş başa kalın. Yeşilyaka Korusu’ndaki cins ağaçların içinden geçen 4 Mevsim Yolu’nda doğayı takip edin. Yeşilyaka Korusunun yüzde 60’ını kaplayan, 180 bin metrekarelik peyzaj alanında daha çok doğa, daha temiz bir hava. Ailenizin hayat standartlarını yükseltecek bir çevre ve İstanbul’da doğayla iç içe bir yaşam.

Yeşilyaka Korusu

İÇ AÇICI BİR PEYZAJ

Dört mevsimin güzelliklerini ayrı ayrı size her gün yaşatsın diye; Yeşilyaka Koru’yu salkım söğütlerden gürgene, ladinlerden zeytin ağaçlarına, selvilerden meşelere, meyve ağaçlarından çamlara binbir renkte çiçek ve ağaçlarla donattık.

Koruya yerleştirilmiş 1.600 metrekarelik gölet ile maviyi de hayatınızdan eksik etmedik. Yeşilyaka Koru’da hayatınız ve doğanın dengesi tam da istediğiniz gibi. Evinizden bahçenize, bahçenizden birkaç adım ötedeki gölete ve ardından uzun bir parkuru içeren koruya varacaksınız. Yeşilyaka Koru’da orman ayağınızın altında. Araç girmeyen, 2,5 kilometrelik yürüyüş ve bisiklet parkurunda gönül rahatlığıyla gezebilirsiniz. Ailenize dünyanın en büyük servetini sunun; doğa olmazsa olmazınız olsun.

GÖLET MANZARASI

Yeşilyaka’nın doğasını oluşturan güzelliklerden biri de bir kaç adımda ulaşabileceğiniz göleti… 1.600 metrekarelik bir alana sahip olan gölette manzaranın tadını çıkarırken suyun huzur verici etkisiyle günün tüm yorgunluğunu üstünüzden atacaksınız.

Yeşilyaka Koru’nun seçkin, sakin ve doğayla iç içe dokusunu hayatınıza katın. Şehir hayatının kalabalık, stresli ve doğadan uzak yapısından kurtulmanın vakti geldi. İş hayatınızın yoğun temposundan çıkıp evinize geldiğinizde, sizi bir ormanın karşıladığını düşünün. Her mevsim ayrı bir ağaç ve çiçek kokusu size, eve geldiğinizi hatırlatsın. Salkım söğüt, gürgen, ladin, zeytin, selvi, meşe, çam ağaçları ile İstanbul’da bulamayacağınız bir fauna içinde yaşamaya ne dersiniz? Yeşilyaka Koru, doğal çeşitliliği, %60’ını kaplayan yeşil alanı ile adeta bir açık hava müzesi.

Yeşilyaka Korusu
Yeşilyaka Korusu

YÜRÜYÜŞ VE BİSİKLET PARKURU

Dört mevsim açan çiçeklerle kaplı Yeşilyaka Koru’da bulunan 2,5 km’lik yürüyüş ve bisiklet parkuru ise yürüdüğünüz en keyifli yollardan biri olacak. Araçlara kapalı, gürültüden uzak, içinde özgürce dolaşabileceğiniz Yeşilyaka’nın göl ve yürüyüş yollarında doğanın tazeleyici etkisi hep sizinle olacak.

Yeşilyaka Koru’da çocuklarınız da çok mutlu olacak. Korunun ağaçlarla çevrelenmiş yollarında ilk adımlarını atacak, bisiklette ilk kez dengede duracaklar. Burası çocuklarınızın sadece büyüyeceği değil aynı zamanda hayatı öğrenecekleri, yeni anılar biriktirecekleri bir oyun olanı olacak. Koru içinde yer alan yaratıcı oyun alanlarında çocuklarınızın hayal gücü artacak. Onlara, hayatı öğretirken doğayı kaçırmasına izin vermeyeceğiniz bir çocukluk vaat ediyoruz.

Hastaneler
 • Bahçeşehir Acıbadem Tıp Merkezi: 10 Dakika
 • Bahçeşehir Medikal Park: 10 Dakika
 • Medicana International Hospital: 15 Dakika
Alışveriş Merkezleri
 • Metro Grossmarket: 5 Dakika
 • Akbatı AVM: 10 Dakika
 • Mall of İstanbul: 15 Dakika
Ulaşım
 • Bahçeşehir: 10 Dakika
 • Büyükçekmece Marina: 15 Dakika
 • Atatürk Havalimanı: 20 Dakika
 • West İstanbul Marina: 20 Dakika
 • Güzelce Marina: 20 Dakika
 • Maslak, Levent: 45 Dakika
Eğitim Kurumları
 • Kültür Koleji: 2 Dakika
 • İstanbul Üniversitesi Büyükçekmece Yerleşkesi: 2 Dakika
 • Community School: 5 Dakika
 • Alkev: 5 Dakika
 • Özel MEV Koleji: 6 Dakika
 • Bahçeşehir Koleji: 8 Dakika
 • Doğa Koleji Bahçeşehir Kampüsü: 10 Dakika

HEMEN YERİNİZİ ALIN

Fiyat ve ödeme planı bilgisi için formu hemen doldurun, deneyimli temsilcilerimiz sizi arasın ve detaylı bilgi alın.

Yeşilyaka’da şehir hayatı yanı başınızda. Okul, hastane, alışveriş merkezi, marina ve havaalanlarına oldukça yakın olan Yeşilyaka’da ulaşım derdiniz ortadan kalkıyor. Doğayla iç içe bir ortamda, siz de aileniz de mutlu.

İstanbul Havalimanı, Hadımköy Otoyol Girişi, Bahçeşehir, Florya ve Yeşilköy gibi kilit noktalara ulaşım kolaylığı sağlayan lokasyonu ile Büyükçekmece Göl Vadisi’nde yer alan Yeşilyaka, hayatınızı kolaylaştırıyor.

Adres: Karaağaç Mahallesi, Sırtköy Bulvarı, No: 16/A Büyükçekmece / İstanbul

Telefon: 444 0 986

Yeşilyaka Koru Villa
Formu doldurun, sizi arayalım

Mesa ve Nurol

Tam 50 yıldır sadece yeni yuvalar için değil, yeni hatıralar biriktirmek için de çalışıyoruz. Çünkü biz insanın biriktirebileceği en değerli şeyin anıları olduğuna inanıyoruz.

Bugüne kadar hayata geçirdiğimiz yüzlerce projeye değer katan, bizi büyük bir aile yapan yüz binlerce dostumuzun en güzel anılarının ortak noktası olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şimdi de güzel ve unutulmaz anılarınıza yenilerini ekleyeceğiniz, muhteşem doğasıyla kendinizi hep genç hissedeceğiniz Yeşilyaka’yı beğeninize sunuyoruz.